OVAM BELGELENDİRME
/ Bizden Haberler / OVAM BELGELENDİRME
Ovam Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Tic.Ltd.Şti ve Stroton Yalıtım Sistemleri arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 11UY0023-3 İnşaat Boyacısı, 12UY0057-3 Isı Yalıtımcı branşlarında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik sigortası fonundan karşılanacaktır.

Stroton Yalıtım Sistemleri; Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 11UY0023-3 İnşaat Boyacısı, 12UY0057-3 Isı Yalıtımcı branşlarında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliğinin kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Stroton Yalıtım Sistemleri 11UY0023-3 İnşaat Boyacısı, 12UY0057-3 Isı Yalıtımcı branşlarında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Üretici Firma İşbirliği Protokolü (MYK) teşvikler kapsamında, inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Stroton Yalıtım Sistemleri, TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Ovam Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Tic.Ltd.Şti. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma işbirliği protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Ovam Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Tic.Ltd.Şti. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımızın ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve çift dilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.
https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Başvuru için;
https://ovambelgelendirme.com.tr/
E-POSTA ÜYELİĞİ
Mail listemize kayıt olun !
2000 - 2020 © Copyright STROTON