Mesleki Yeterlilik Belgesi Belgelendirme Teşvikleri 4
/ Bizden Haberler / Mesleki Yeterlilik Belgesi Belgelendirme Teşvikleri 4
Mesleki Yeterlilik Belgesi Belgelendirme Teşvikleri

2 Z BELGELENDİRME LTD. ŞTİ. ile Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli meslekler arasında olan “Seramik Karo Kaplamacısı, Isı Yalıtımcısı, İnşaat Boyacısı” MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Mesleki Yeterlilik Belgesini 12 ay içerisinde belgesini almayanlar artık çalıştırılamayacaktır.  Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Fonundan karşılanacaktır.

STROTON YAPI KİMYASALLARI ve Yalıtım Ticaret Ltd. Şti. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile olan “Seramik Karo Kaplamacısı, Isı Yalıtımcısı, İnşaat Boyacısı”  inşaat sektörü meslek faaliyetlerinin uzman kişiler tarafından yapılmasını, bu sayede  olan “Seramik Karo Kaplamacısı, Isı Yalıtımcısı, İnşaat Boyacısı” inşaat sektörü meslek faaliyetlerinin yapan işçilerin İş kazasını minimuma indirgemek, işçilik hatalarını min. İndirgemek, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedefliyor.  olan “Seramik Karo Kaplamacısı, Isı Yalıtımcısı, İnşaat Boyacısı” MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek veriyor.

Sosyal Sorumluluk Projesi MYK teşvikler kapsamında meslek erbapları ve nitelikli ve kaliteli iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması,  Montaj ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için  TÜRKAK’tan akredite ve MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından yetkilendirilmiş STROTON YAPI KİMYASALLARI ve Yalıtım Ticaret Ltd. Şti. ve  2 Z BELGELENDİRME LTD. ŞTİ. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları 2 Z BELGELENDİRME LTD. ŞTİ. tarafından yapılacaktır.

Sınav sürecinde yazılı ve uygulama sınav STROTON YAPI KİMYASALLARI ve Yalıtım Ticaret Ltd. Şti.   tarafından karşılanacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler  “Seramik Karo Kaplamacısı, Isı Yalıtımcısı, İnşaat Boyacısı” Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olacaktır.  

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen “Seramik Karo Kaplamacısı, Isı Yalıtımcısı, İnşaat Boyacısı” mizin 3 sınav hakkı vardır. İlk sınavlarında başarısız olan kişiler ücretsiz 2 sınav hakkına sahiptir. MYK Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilmeyecek bir şekilde üretilmekte ve yanında Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.
MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, meslekdaşları arasında bir adım önde olabilmek isteyen kişilerin taleplerini STROTON YAPI KİMYASALLARI ve Yalıtım Ticaret Ltd. Şti. ve  2 Z BELGELENDİRME LTD. ŞTİ.. nin aşağıdaki iletişim adreslerine iletmeleri gerekmektedir. 

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak  için  aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Her türlü soru için ALO 170 iletişim merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır.
E-POSTA ÜYELİĞİ
Mail listemize kayıt olun !
2000 - 2020 © Copyright STROTON