Üstat Mesleki Yeterlilik
/ Bizden Haberler / Üstat Mesleki Yeterlilik
Üstat Mesleki Yeterlilik ve Personel Belgelendirme Hizmetleri A.Ş ve Stroton Yapı Kimyasalları Ve Yalıtım Ticaret Ltd. ŞTİ arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.
T.C. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde
12UY0054-3 Alçı Levha Uygulayıcısı (Seviye 3)
12UY0057-3 Isı Yalıtımcısı (Seviye 3)
11UY0023-3 İnşaat Boyacısı (Seviye 3)
12UY0051- Seramik Karo Kaplamacısı (Seviye 3)
11UY0024-3 Sıvacı (Seviye 3)
branşlarında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Sınav ücretleri üretici firma tarafından karşılanmaktadır. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik sigortası fonundan karşılanacaktır.
Stroton Yapı Kimyasalları Ve Yalıtım Ticaret Ltd. ŞTİ Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri 12UY0054-3 Alçı Levha Uygulayıcısı (Seviye 3)
12UY0057-3 Isı Yalıtımcısı (Seviye 3)
11UY0023-3 İnşaat Boyacısı (Seviye 3)
12UY0051- Seramik Karo Kaplamacısı (Seviye 3)
11UY0024-3 Sıvacı (Seviye 3)
branşlarında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikâyet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle  Stroton Yapı Kimyasalları Ve Yalıtım Ticaret Ltd. ŞTİ yukarıda belirtilen branşlarda faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.
Üretici Firma (MYK) teşvikleri kapsamında, bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Stroton Yapı Kimyasalları Ve Yalıtım Ticaret Ltd. ŞTİ ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Üstat Mesleki Yeterlilik ve Personel Belgelendirme Hizmetleri A.Ş tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.
Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve 6 dilde üretilebilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.
Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.
https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunlulu-sayfasi

Başvuru için;
https://ustatbelgelendirme.com.tr/
212 347 08 65

E-POSTA ÜYELİĞİ
Mail listemize kayıt olun !
2000 - 2020 © Copyright STROTON